Перший бал

Цікаво, де і коли беруть початок перші бали?

Детские платья на первый бал

Дитячі сукні на перший бал

Починалися так звані бали ще в глибокому середньовіччі. Тоді вони були просто придворними танцями, які влаштовувалися досить рідко, тільки на святкування важливих подій при французькому і бургундському дворах. Перший бал, про який згадує історія, був даний 730 років тому, з нагоди одруження Карла VI з Ізабеллою Баварської.

У часи пізнього середньовіччя в Парижі настає розквіт балів. Придворні танці переростають в справжні світські бали. Бал ставати цілою подією серед французької знаті, з музикою, зі своїми правилами і етикетом. Вони стали влаштовуватися в будівлі оперного театру. Всі разнослойное населення дуже цікавилося тим, що і як відбувається на балу. У Опері працювало два оркестру, звучала традиційно французька музика - «тюзет», інструментом для її виконання була волинка. Ця музика згодом і дала назву дуже популярному в ті роки танцю, який називався Менует. За Людовіка XIV на балах пили вино, вели світські бесіди, грали в шашки, роздивлялися і тихенько обговорювали вбрання. З'явився великий попит на шикарні сукні та модельєри активно почали творити .. Для виходу в світ крім суконь необхідна була відповідна взуття і зачіска, що служило розвитком модної індустрії. А як же з'явитися на бал, не вміючи танцювати Менует? Для багатьох, розучування танців ставало справжніми тортурами.

Перші бали в нашій країні з'явилися завдяки Петру I. 314 років тому Петро I наказав ввести бали, які називалися тоді «асамблеями». Нашим жінкам, незвичних до відвертим і незручним нарядам, довелося досить різко змінити свої сарафани на французькі декольтовані сукні з корсетами. Після смерті Петра, «асамблеї» отримали назву балів.

На перших дитячих балах, які влаштовувалися в дворянських будинках, дівчатка-підлітки вперше показувалися суспільству. Для батьків надавалася можливість показати, наскільки освічена і вихована їх дочка. На балу молоді дівчатка повинні були вміти тримати поставу, вміти добре танцювати, знати кілька мов і навіть вміти грати на музичному інструменті. З цього, у навчальних закладах тоді, бальні танці і музика були обов'язковим предметом. Юні дами на балу мали бути в панчохах або колготках білого або тілесного кольору. До бальних сукнях могли бути такі аксесуари, як маленька сумочка, поясок, віяло, різні шарфи. Бажаним аксесуаром були рукавички. Юнаки на балу мали бути одягнені у фрак або костюм. Традиційний колір чоловічого костюма - темних тонів або чорний, сорочки білі або світлі. Святковість костюма підкреслювали краватка або метелик.

У житті кожної дитини може бути декілька випускних балів. Перший бал у наших діток - це випускний у дитячому садку, потім - в початковій школі. маленькі принцеси в карколомних сукнях, хлопчики в елегантних костюмах - все це їх перший свято, свято прощання з безтурботним дитинством ... Випускний в дитячому садку і початковій школі - це, по суті, перші значущі свята в житті дитини, особливо дівчаток. Адже навіть найменші леді хочуть виглядати чарівно. Кожна дівчинка, слухаючи улюблену казку «Попелюшка», уявляла себе на її місці, особливо в той момент, коли фея перетворює юну дівчину на справжню принцесу, одягнену в чарівно-красиве плаття з мереживом, бантами та блискітками. І як у середньовіччі, маленька принцеса хотіла б, щоб її поряд, зачісці і черевичок позаздрили всі дівчатка в групі або класі. А танцював, саме з нею, найдостойніший маленький принц. Нехай будуть самими красивими і щасливими наші маленькі випускники на своїх перших балах!